0216 639 06 55 Pzt- Cmt 09:00 - 18:00 Mimar Sinan Cad. Şenay Sok. No:25 Eğitim Apt. Kat 1 D:3 Çekmeköy – İstanbul

Hakkımızda

Perge Prekast

Hakkımızda

Pencere prekastları, kapı şöveleri, kat silmeleri, kolonlar ve kolon başlıkları, payandalar, denizli köşe taşları, kubbeler, baca şapkaları, cephe kaplama için proje ve tasarım yapmak üzere kurulmuştur.

Şirketimiz bünyesinde bu sektörde isim yapmış tecrübeli kadrolar bulundurmaktadır. Bu kadroların birçok başarılı projede imzası vardır.

Firmamız üretim için sprey püskürtme sistemini kullanmaktadır. Ayrıca perge, modern tesislerinde ürettiği malzemeleri kendi bünyesinde yetiştirdiği kadrosuyla montajlıyarak sizlere en iyi hizmeti projede belirtilen sürede teslim etmektedir.

Prekast Yapı Elemanları
Tüm dünyada ( GRC Glass Reinforced Cement Composites /GFRC Glass Fibre Reinforced Cemend Composites ) olarak bilinen ve 70`li yıların başından bu yana dünyada örnekleri uygulanan Cam Fiber Donatlı ( Takviyeli ) Beton yapı elemanları, 80`li yılların ikinci yarısından itibaren ülkemizde özellikle nitelikli yapılar başta olmak üzere oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Üretim, Cam / Fiber donatlı beton ürünlerin alkali rezistans cam fiberinin beton harcıyla karıştırılarak elde edilen harcın malzemenin kalıplanması yoluyla yapılmaktadır.
İnşaat Sektöründeki kullanım alanları özellikle teknoloji ağırlıklı üretilen prestij prestij yapılarında ve çağdaş yapı teknolojisinin kullanıldığı yapılar ile tarihi yapı yenilemeleridir ve diğer malzemelere göre sağladığı avantajlar nedeniyle daha fazla kullanılmaya başlanmıştır.

Cam donatılı betondan mamul ürünlerde, demir çelik donatı bulunmamaktadır. Çimento harcında kullanılan uygun polimerler yardımıyla dağılımı homejen hale getirilen cam fiberler donatı görevi görmektedir. Bu bağlamda geleneksel üretimde kullanılan demir donatılı betondan elde edilen statik değerleri karşılamasının yanı sıra ürünün hafifliğini en önemli özelliğini ve avantajını oluşturmaktadır.

Cam donatılı beton prekast yapı elemanları alkaliye dayanıklı özel cam elyaf fiber ve kimyasal katkı ile yapısı güçlendirilmiş çimento ile kum karışımından oluşan betondur. Üretimde kullanılan portland çimentosunun niteliği ve karışımında yüksek miktarda çimento kullanılması su, ses, ısı gibi dış etkenlere karşı ürünü daha dayanıklı hale getirmektedir.

“Perge Prekast İnşaat Yeni Üretim tesisleri 5.000 m² kapalı alanda günlük 1000 metre üretim hedeflemektedir.”

Üretim tekniğinde kullanılan kimyasal katkı betona gerek doku homojenliğini sağlamakta, gerekse üretim süratini etkilemektedir. Ayrıca gerek brüt beton, gerek diğer geleneksel üretim sistemlerinde yüzey öndülasyonları ve deformansyonlar ile gözenekli yapı dezavantajına karşı cam fiber donatılı prekast yapı elemanlarının üretiminde kalıp kullanılması nedeniyle istenilen form verilebildiği gibi yüzey dokusu itibarıyla da istenen dokuyu elde etme esnekliğine sahip bir üretim yapıla bilmektedir.

Üretim sırasında özel katkı kullanmak koşuluyla CFDB`nin dayanıklılığının arttırılması ve mekanik özelliklerinin daha iyi koşullara taşınması sağlanmıştır. Bu bağlamda sağlanan avantaj kullanılan kimyasal katkılar yoluyla katılaşma şartlarının süresinin veya sürecinin kısaltılması ve daha nitelikli sonuç alınması ürün niteliğinde özellikle gözenek ve istenen dokunun elde edilmesi bağlamında daha iyi sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Fiyat Teklifi Al
Whatsapp'dan Gönder